top of page

SPRING TIMETABLE
08.01.-26.05.2024

(NB! Fall season new price 55€)

Monday

STUDIO 1 

16.00-17.00

Jumps & Turns

All ages

Evelyn Dambrauskaite

 

17.00-18.00

Kids commercial 

Competition team

9-12y

Marta Jorits

18.00-19.00

Contemporary 

Beg/int

Kimberly Idigpio

 

19.00-20.00

Commercial 

Open level

Kimberly Idigpio

 

20.00-21.00

Heels

Int/adv

Kimberly Idigpio 

21.00-22.30

Hall booked

(Kimberly)

STUDIO 2


 

17.00-18.00

Showdance 4-5y

Gerli Ridal
 

 

18.00-19.00

Hiphop Kids

Competition team

7-12y 

Drako

 

19.00-20.00

Reggaeton 

Int/adv 

Drako

20.00-21.00

Fleiva 2

Drako

Tuesday

STUDIO 1 

16.00-18.00

Acro kids

Competition team

8-16y 

Evelyn Dambrauskaite

18.00-19.00

Teens Competition team Drellaz

 13-17y

 Drako

19.00-20.00

Afro Commercial 

Open level

 Drako

 

20.00-22.00

Fleiva Team 1+2

Drako

STUDIO 2

17.00-18.00

Mudilaste tantsu- ja liikumistund 1,5-3a

Diana Reinsalu

18.00-19.00

Show & Acro kids 

 6-9y

Beginner

Diana Reinsalu
 

19.00 -20.00 
Hip Hop Grooves
Gabo

20.00-21.00

Heels

beginner & total beginner 

Gerli Ridal

Wednesday

STUDIO 1 

 

16.30-17.30

Showdance Kids

Venäjäksi 10-15v 

Diana Reinsalu

 

17.30-18.30

Dancest Divas team

Marta Jorits

 

18.30-19.30

Jazz/Techniques 

(16+ adults)

Beg/int 

Jenny Strandberg

19.30-20.30

Reggaeton

beginners

Drako

 

20.30-21.30

Heels

Int/adv

Jenny Strandberg

STUDIO 2

 

 

17.00-18.00

Drellaz Small group

Drako

 

 

18.00-19.30

Reggaeton courses

Drako

19.30-20.30

Heels courses

Marta Jorits

Thursday

STUDIO 1

 

16.00-17.00

Hiphop kids

small group

Drako

 

17.00-18.00

Kids commercial 

Competition team 

9-12y

Drako

 

18.00-19.00

HipHop Kids 

Competition Team

7-12y

Drako

19.00-20.00

Heels

Open level 

Marta Jorits

 

20.00-21.00

Performance Choreography 

Open level

Melisa Çetin

 

21.00-22.00

Fleiva 1

Drako

STUDIO 2

17.00-18.00

Show & Acro kids 6-9y

Beginner

Gerli Ridal

 

18.00-19.00

Teens Competition team

Drellaz

13-17y

Marta Jorits

19.00 - 20.00

Hip Hop Choreo

Gabo

 

20.00-21.00

Reggaeton beginner

Jean Solanilla

Friday

STUDIO 1

17.00-18.00

Showdance Kids

Venäjäksi 10-15v

 Diana Reinsalu

 

18.00-19.00

Heels techniques

Open level

Marta Jorits

 

19.30-20.30

Masterclasses

STUDIO 2

Saturday

STUDIO 1

11.00-13.00

Acro Kids

Competition Team 8-16y 

Evelyn Dambrauskaite

 

13.00-14.00

Flexibility & Mobility 

All ages & levels

 Evelyn Dambrauskaite

 

 

14.00-15.30

Acro courses

Evelyn Dambrauskaite

STUDIO 2

10.15 - 11.45

Hall Booked by

Lasten Laulukoulu

Sunday

STUDIO 1

17.00-18.00

Heels sensual

Beg/int

Gerli Ridal

STUDIO 2

16.00-17.00

Bachata Ladies Style

Open level

Gerli Ridal

18.00-19.00

Hall booked (Gerli Ridal)

until 11.12

19.00-20.00

Hall booked (Minna)

bottom of page